reklama

Draugai

 

 

reklamareklamareklamareklama

 

2 Pamoka

Medžiagos ir įrankiai

 

   Reikalingos medžiagos ir įrankiai:

  • kanva
  • lankeliai
  • siūlai
  • žirklės ir adatos
  • papildomi aksesuarai

 Kanva

   Faktiškai siuvinėti galima ant bet kokios medžiagos, bet kadangi kryžiukai turi kvadratinę formą, tai medžiaga turi turėti vienoda siūlų kiekį į plotį ir į ilgį. Pavyzdžiui: linas, drobė. Taip pat galima naudoti specialią medžiagą - kanvą.  Yra įvairių audinių siuvinėjimui:

 

aidadavosadublinhardangerstraminsulta

 

   Aida - pati populiariausia kanvos rūšis, 100% medvilnės, pynimas susidaro iš 4 siūlų. Šioje kanvoje geriausiai matomos adatos įvedimo ir išėjimo vietos. Langelių dydis gali būti įvairus. Dydį nurodo kiek langelių telpa 1-ame colyje (colis- apie 2,54 cm.). Šis skaičius nurodomas po pavadinimo ( pvz. AIDA-14 ar AIDA-18 ).

 

  Lentelėje nurodyti kanvos dydžiai ir jų charakteristika:

 Pavadinimas

 langeliu kiekis

10 cm. ilgyje

 Charakteristika
 AIDA-8 32 Naudojama mokyklose kaip mokymosi priemonė, turi platų kvadratinį pynimą, tinka siuvinėti kryžiuku ar pusiau kryžiuku.
 AIDA-11 44 Tinka staltiesėm, takeliams, servetėlėms, knygų užvalkalams ir t. t. Siuvinėjami paprasti motyvai.
 AIDA-14 55 Pats populiariausias dydis. Šioje kanvoje galima siuvinėti subtilesnius, elegantiškus ir įmantrius motyvus.
 AIDA-16 63 Kažkas tarpinio tarp AIDA-14 ir AIDA-18. Tinka, jei regėjimas leidžia dirbti su smulkmeniškais kryžiukais.
 AIDA-18 71 Labai smulkūs ir elegantiški kryžiukai.
 AIDA-20 79 Smulkiems juvelyriniams darbams.

 

   Dabar reikia nuspręsti kokio dydžio medžiagos gabalo mums reikės. Tam reikia apskaičiuoti bendrą paveiksliuko dydį ir kiekviename šone pridėti papildomai apie 5-6 cm. Ir dar truputėli kraštų apdirbimui.

  Tarkim, baigtas darbas bus sudarytas iš 150x200 kryžiukų, siuvinėjimui naudota AIDA-14, (kaip atsimenam AIDA-14 turi apie 55 langelius 10-ai cm.). Reiškia siuvinėjimo dydis bus 27,3 x 36,4 cm, dabar pridėsime po 12 cm vertikaliai ir horizontaliai ,o kraštų apdirbimui po 2 cm. Reiškia mums reikės 41,3x50,4 cm dydžio medžiagos gabalo.

  Kai išsiaiškinom kokio medžiagos dydžio reikės, būtina nuspręsti kokios spalvos kanvą mes naudosim. Spalvų būna įvairių- balta, dramblio kaulo, pilka, raudona, žydra, juoda, salotinė, rožinė ir t. t. Medžiagą galima ir nudažyti.Būna ir plastikinė kanva, kuri naudojama eglutės žaisliukams, nuotraukų rėmeliams, skirtukams į knygas ir t. t.